STRONA GŁÓWNA
OFERTA
CENNIK
REALIZACJE
MONTAŻ
KONTAKT
FORMULARZ KONTAKTOWY

8,06 kWp! takie cudo zainstalował na swoim dachu klient z Jeleniej Góry, jesteśmy dumni, że w naszym mieście zaczyna się produkować energię czystą i darmową. Sama realizacja nie była łatwa ze względu na kształt systemu i pokrycie dachowe, ale nie ma dachu który by powstrzymał montażystów Solarprofit. System jest złożony z 31 modułów IBC Poly Sol podłączonych do falownika Fronius 7.0-3-M i spisuje się znakomicie. Przy takiej wielkości instalacji, nie są straszne zapowiadane w przyszłym roku podwyżki cen prądu.

Tym razem przedstawiamy fotorelację z montażu systemu do podgrzewania ciepłej wody użytkowej w Szklarskiej Porębie. System składa się z: 8 modułów fotowoltaicznych, Selfa SV60P.4-260, okablowanie solarne, system montażowy na dachówkę zakładkową, inteligentny sterownik grzałek ISG-2. Schemat instalacji u klienta, który korzystał do tej pory tylko z pieca na węgiel, aby codziennie podgrzać wodę:

schemat instalacji

Od teraz woda w zbiorniku będzie podgrzewana poprzez grzałkę, dzięki energii elektrycznej wygenerowanej przez moduły fotowoltaiczne.

montaż z podnośnika

montaż uchwytów

montaż listew

tył modułów

załadunek modułów

układanie modułów i montaż do listew

komplet 8 modułów 260 Wp każdy

zainstalowana grzałka w zbiorniku 200 litrowym

sterownik ISG-2

System jest obsługiwany przez inteligentny sterownik grzałki. Instalacja jest autonomiczna i działa poza siecią elektryczną, nie jest łączona z licznikiem.

cała instalacja

Komplet modułów fotowoltaicznych.

W ciągu kilku godziny prąd wygenerowany przez moduły zasili grzałkę, podgrzewając wodę w 200 litrowym zbiorniku do temperatury 80 stopni Celcjusza.


12 sztuk modułów fotowoltaicznychSV60P.4-260, to moc nominalna 3,12 kWp. Paleta EURO pozwala na transport do 15 sztuk modułów:

paleta modułów fotowoltaicznych

12 modułów fotowoltaicznych wraz z inwerterem SMA Sunny Boy 2.5

Montaż nadachu łupkowym przy użyciu systemu montażowego składającego się z czterech szyn aluminiowych,nierdzewnych, każda o 3 metrach długości. Łupek, który służy do pokrycia dachu został wstępnie przewiercony. Następnie przez wykonane otwory przełożono śruby montażowe, które wkręcono w krokwie, następnie do śrub zamontowano szyny aluminiowe:

szyny aluminiowe do montażu modułów

profile aluminiowe nierdzewne

system montażowy dla modułów fotowoltaicznych

instalacja systemu pv

montaż systemu pv

pierwszy rząd systemu montażowego

system montażowy zainstalowany na dachu

Ułożenie 12 modułów w jednym szeregu, cztery systemy montażowe, aluminiowe. Pojedynczy moduł polikrystaliczny o mocy 260 Wp, wymiar z aluminiową ramą 983 x 1670 mm. Wykonano dodatkowo uziemienie systemu. Z całego szeregu modułów wypuszcznono jeden przewód solarny do podłączenia z inwerterem SMA Sunny Boy 2.5, który został zainstalowany przy skrzynce z zabezpieczeniami.

ułożenie kompletu modułów PV

wyprowadzenie przewodu solarnego do budynku

moduły fotowoltaiczne na dachu

Uziemienie instalacji, grot 1,5 m pod powierzchnią gruntu:

uziemienie instalacji

Inwerter SMA Sunny Boy 2.5 zainstalowany koło licznika:

inwerter SMA Sunny Boy 2.5

Copyright © 2015 SOLAR PROFIT - Wersja Mobilna www.solarprofit.pl - Pełna wersja strony